2017’nin En Zengin 10 Futbol Takımı

0
183
Maç tahmin youwin En zengin futbol takımları 2017

Futbol, dünyanın en aktif ve değişken piyasalarından birine sahip. Bazı takımlar ve oyuncular bir sene içinde değerlerini 20 kat arttırabiliyorlar. Tamamen şova ve başarıya dayalı olan bu düzende yıllardır süre gelen düzenli başarıları ile bazı takımlar tek başlarına dev bir sanayi haline geldi.

İlk iki sırada Real Madrid ve Barcelona var

Real-Madrid-Barcelona

Bu takımları piyasa değerlerine göre sıraladığımızda ilk iki sırada İspanya’nın dinamoları Real Madrid ve Barcelona yer alıyor. Kendi ligleri, Avrupa ligleri, Kupa maçları, reklam ve spor gelirlerine bakıldığında Real Madrid 743.80 milyon Euro ile ilk sırada yer alırken, çok yakın bir miktarla Barcelona 706.50 milyon Euro ile 2. sırada yer alıyor. Her sezon dünya futboluna yeni yıldızlar kazandıran bu 2 futbol sanayisi zirveyi kimselere bırakmayı düşünmüyorlar.

Üçüncü ve dördüncü sıra İngilizlerin

3 ve 4. sırada ise bu kez 2 İngiliz efsanesi yer alıyor. 613.40 milyon Euro piyasa değerine sahip Chelsea, Londra’nın ve dünyanın en zengin 3. futbol takımı konumunda. 588.50 milyon Euro piyasa değerine sahip Manchester City ise 4. sırada.

Bayern beşinci sırada

Dünyanın en pahalı takımları listesinin 5. sırasında Alman Panzeri Bayern Münih yer alıyor. Bayern’in piyasa değeri ise 581.50 milyon Euro.

İngiliz efsanelerinden United altıncı

manchester united

6.sıranın sahibi gene bir İngiliz efsanesi. Manchester şehrinin en büyük başarılarını toplamış olan Manchester United 565.75 milyon Euro. United 2 sezon önce dünyanın en pahalı transfer olayına imza atarak yeni bir çağı başlatmıştı.

Serie A’lı Juventus yedinci sırada

Yedinci sırada bu kez bir İtalyan efsanesi yer alıyor. 538.60 milyon Euro değeriyle Serie A’nın şampiyonluk canavarı Juventus listede üstlere tırmanmaya devam ediyor.

Sekinci sıra PSG’nin

521.30 milyon Euro ile Fransa’nın en başarılı takımı Paris Saint Germain sekizinci sırada yer alıyor. PSG’nin yükselişinde bu sezon alınan astronomik Neymar ve Mbappe transferleri çok etkili oldu.

Dokuzuncu sırada Arsenal var

Dokuzuncu sırada bir İngiliz takımı olan Arsenal var. Londra temsilcisi Arsenal’in gözle görülen bir piyasa değer düşüşü söz konusu. Arsenal’in son piyasa değeri 513 milyon Euro.

Atletico Madrid onuncu

İlk on listesinin sonunda yer alan takım, bir İspanyol takımı Atletico Madrid. Son yıllarda oluşturduğu muhteşem kadro ile piyasa değerlerini oldukça yükselttiler. Son piyasa değerleri 509.50 milyon Euro.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here